Skip to content
Instrukcja obsługiPlatforma internetowaSzybki start

Szybki start

W tym rozdziale opisana jest minimalna wiedza dotycząca systemu Action Audit, która w szybki sposób umożliwi użytkownikowi rozpoczęcie pracy z systemem.

Interfejs użytkownika

  • Po zalogowaniu do systemu wyświetlana jest Tablica wyników. Umożliwia ona użytkownikowi dostęp do różnego rodzaju statystyk i szybkich informacji o wydarzeniach w systemie
  • Po lewej stronie ekranu znajduje się pasek menu, dzięki któremu użytkownik może uzyskać dostęp do wszystkich elementów aplikacji Action Audit
  • Pasek u góry strony informuje o aktualnie wyświetlanym ekranie oraz może zawierać przyciski kontekstowe
  • W prawym górnym rogu znajduje się imię aktualnie zalogowanego użytkownika oraz jego zdjęcie profilowe. Po najechaniu myszką na nazwę rozwija się podręczne menu, umożliwiające dostęp do:
    • Moje działania - lista działań przypisanych użytkownikowi
    • Moje wyniki - dostęp do panelu z prywatnymi statystykami użytkownika. Wśród nich znajdują się: podstawowe informacje, wskaźniki terminowości, lista otwartych działań oraz lista otwartych planów działań
    • Ustawienia - dostęp do ustawień konta użytkownika
    • Wylogowanie - wylogowanie z systemu

Audyty, plany działań i działania

W trakcie korzystania z aplikacji użytkownik korzystać będzie przede wszystkim z tych trzech podstawowych elementów. Poniżej znajduje się ich ogólna charakterystyka:

Audyt

Audyt to zbiór pytań, które mają na celu sprawdzenie, czy dany obszar spełnia określone wymagania. Składa się z pytań zaimportowanych z przypisanej listy kontrolnej, na które można odpowiedzieć zgodnie z różnymi skalami odpowiedzi, np. Tak/Nie, w skali ćwiartkowej (1/4, 1/2, 3/4), ISO, VDA itp. Audyty mogą dotyczyć wielu podmiotów, jednak wśród nich wyróżnia się kilka głównych typów: LPA, 5S/6S, VDA, BHP, obsługi klienta itp. Ekran audytu wygląda w następujący sposób:

Ekran audytu

Plan działań

Plan działań to zbiór zadań do wykonania. Dzięki planom działań, obowiązki podejmowane w firmie mogą być zarządzane w sposób sprawny i zorganizowany. Plany działań mogą być tworzone jako działania naprawcze po wykryciu niezgodności audytowych oraz niezależnie od audytów w ramach organizacji zadań firmy. Plan działań składa się z poszczególnych działań, czyli zadań wymagających wykonania. W widoku planu działań istnieje kilka możliwości konfiguracyjnych, np. dodanie właściciela czyli osoby zarządzającej, zmiana nazwy, dodanie tagów (etykiet), zmiana poszczególnych działań, dodanie komentarzy, załączników i zmiana ustawień. Poniżej znajduje się przykładowy ekran planu działań:

Ekran planu działań

Działanie

Działanie to składowa część planu działań. Każde działanie posiada przypisanego pracownika odpowiedzialnego za jego wykonanie, nad czym czuwa właściciel planu działań. Działanie składa się z tytułu, daty rozpoczęcia, terminu wykonania, daty zakończenia, suwaka reprezentujacego postęp pracy, opisu, rozwiązania oraz możliwości dodania podzadań, wsparcia w postaci sugestii AI, załączników oraz komentarzy. Poniżej znajduje się przykładowe okno działania:

Ekran działania

Tworzenie pierwszego audytu i listy zadań

Aby przeczytać o tym, jak stworzyć pierwszy audyt i listę zadań, należy przejść na kolejną stronę: Pierwszy audyt i plan działań