Ustawienia stref audytów
Aby konfigurować i wprowadzić zmiany w strefach audytorów, należy skorzystać z lewego paska menu, przejść do zakładki Audyty, do sekcji Ustawienia stref.
Strefy audytów
Strefy audytów to podstawowe jednostki organizacyjne reprezentujące audytowany podmiot, np. dział, zespół operacyjny, system lub proces. Aby uruchomić przeprowadzanie audytu, musi istnieć powiązana z nim strefa audytu.
Lista stref
W widoku głównym stref audytowych widoczne są wszystkie istniejące strefy. W celu wyświetlenia interesujących nas wyników, należy skorzystać z opcji filtrowania. Istnieje również opcja edycji dostępna poprzez wciśnięcie przycisku ołówka znajdującego się po prawej stronie nazwy.
Utwórz
Aby utworzyć nową strefę audytu, należy nacisnąć przycisk +Nowy w prawym górnym rogu. Następnie wyświetli się ekran tworzenia obszaru audytu, tak jak pokazano na poniższej grafice.
Aby utworzyć nowa strefę, należy wypełnić następujące pola:
- Nazwa - nazwa obszaru
- Lider Strefy - główny użytkownik odpowiedzialny za obszar. Jeden z możliwych audytorów podczas tworzenia nowego audytu (zależnie od ustawień)
Lider może wyświetlić i zarządzać wszystkimi audytami, które są przypisane do jego strefy. Nie ma jednak możliwości aby je przeprowadzić.
-
Powiadomienie Lidera Strefy o planowanym audycie - możliwość ustawienia opcji powiadamiania Lidera strefy o każdym planowanym audycie poprzez wiadomości e-mail
-
Grupa Audytorów - grupa spośród której zostanie wybrany audytor podczas tworzenia nowego audytu (w zależności od ustawień)
-
Typ Audytu - typ audytu powiązanego z tym obszarem. Wybór typu wyświetla odpowiednie listy kontrolne
-
Lista Kontrolna - lista kontrolna, z której zostaną pobrane pytania do przeprowadzania audytu
-
Próg Zgodności - wartość procentowa określająca czy audyt zostanie uznany za zakończony z wynikiem pozytywnym czy negatywnym. Więcej na ten temat można przeczytać w sekcji zgodność audytu
-
Właściciel Planu Działań Korekcyjnych - użytkownik, który stanie się właścicielem planu działań naprawczych powstającym w celu wyznaczenia zadań umożliwiających usunięcie problemów wykazanych przez audyt
-
Odp. za Działania Korekcyjne - użytkownik, który będzie odpowiedzialny za działania korekcyjne zawarte w planie działań naprawczych
-
Automatyczny Plan Korekcyjny - możliwość ustawienia automatycznego tworzenia planu działań naprawczych
-
Opis dodatkowy - opis obszaru audytu (opcjonalnie)
-
Komórka Org. - komórka organizacyjna, w której znajduje się strefa audytu
-
Aktywna - możliwość ustawienia aktywności strefy. Strefa aktywna będzie uruchamiać audyty oraz wyświetlać się w systemie. Strefa nieaktywna zostanie wyłączona i wyświetli się tylko w Ustawieniach stref
Edytuj
Aby edytować już istniejący obszar audytu, należy nacisnąć ikonę ołówka znajdującą się po prawej stronie od wybranego obszaru. Po naciśnięciu wyświetli się formularz edycji obszaru audytu podobny do formularza tworzenia opisanego powyżej.