Zagnieżdżone plany działań
Istnieje opcja stworzenia zagnieżdżonych planów działań, które umożliwiają kreowanie złożonych struktur zadań, przydatnych w projektach odznaczających się szczególnym poziomem skomplikowania. Plany takie można zagnieżdżać wielokrotnie.
Tworzenie zagnieżdżonego planu
Aby stworzyć zagnieżdżony plan działań należy wejść w widok istniejącego już planu nadrzędnego. Tworzenie można zainicjować na 3 sposoby:
- Poprzez zamianę działania na plan — punkt nr. 1 na poniższej grafice
- Poprzez utworzenie planu jako działania równoległego — punkt nr. 2 na poniższej grafice
- Poprzez utworzenie planu jako działania zależnego — punkt nr. 3 na poniższej grafice
Po utworzeniu planu zagnieżdżonego, działanie w planie nadrzędnym staje się całkowicie zależne od zmian w planie niższego poziomu. Użytkownik nie tylko traci kontrolę nad bezpośrednią zmianą postępu prac, tak jak ma to miejsce przy zastosowaniu listy zadań, ale również nie może edytować bezpośrednio żadnych innych atrybutów działania, w tym: tematu, opisu, rozwiązania, osoby odpowiedzialnej czy dat. Edycja tych parametrów możliwa jest tylko poprzez plan zagnieżdżony.
Temat, Opis i Rozwiązanie zagnieżdżonego planu działań są tożsame z odpowiednimi polami w działaniu w planie nadrzędnym, natomiast właściciel planu zagnieżdżonego jest osobą odpowiedzialną za działanie w planie nadrzędnym.
Ukończenie planu zagnieżdżonego jest równoznaczne z oznaczeniem powiązanego z nim działania w planie nadrzędnym jako wykonanego.
Usuwanie zagnieżdżonego planu
Plan zagnieżdżony można usunąć dopóki żadne z jego działań nie zostało rozpoczęte, czyli jeśli postęp prac jest równy 0%. W takim przypadku opcja Zmień na standardowe działanie dostępna jest w menu kontekstowym działania w planie nadrzędnym.
Likwidacja planu zagnieżdżonego jest operacją destrukcyjną, gdyż usuwa całą strukturę planu zagnieżdżonego i nieodwracalną, więc należy korzystać z niej rozważnie.